• Kampanie w Mediach Społecznościowych FAQ • Social Media Marketing • Facebook • Instagram • Pytania i Odpowiedzi


FAQ odnośnie usługi marketingu w Social Media

Poniższe pytania i odpowiedzi pomogą Ci rozwiać wątpliwości:

P: Czym jest Social Media marketing?

O: Pojęcie to obejmuje działania mające na celu promocję i budowanie wizerunku marki, oferowanie towarów i usług oraz nawiązywanie i podtrzymywanie kontaktów z klientami, które mają miejsca na portalach społecznościowych.


P: Co to są Social Media i dlaczego
warto na nich prowadzić marketing internetowy?

O: Pojęciem Social Media określa się portale mające na celu koncentrację jak największej ilości osób w celu wzajemnej komunikacji. Generuje to bardzo duże możliwości marketingowe, ponieważ każdy z użytkowników ma swoje zainteresowania i potrzeby. Na samym Facebooku zarejestrowanych jest ponad 2 miliardy osób.


P: Jaki jest koszt marketingu w mediach społecznościowych?

O: Koszt jest uzależniony głównie od Twoich preferencji, to znaczy od tego na ilu portalach społecznościowych chcesz, abyśmy założyli i prowadzili Twoje konta, oraz od Twoich oczekiwań dotyczących rodzaju i częstotliwości naszych działań.

P: Jakie portale społecznościowe mam do wyboru?

O: Wybór jest naprawdę ogromny, zależy w dużej mierze od specyfiki Twojego biznesu. Jednak jeśli chcesz zdecydować się na niewielką ilość kont, proponujemy te najpopularniejsze czyli Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn, Google+, Pinterest Business czy YouTube.

P: Jakie działania wchodzą w skład prowadzenia marketingu internetowego na Social Media?

O: Najpierw określamy strategię odpowiednią dla danego serwisu społecznościowego – cel, rodzaj działań oraz ich częstotliwość. Następnie zgodnie z wyznaczonym harmonogramem podejmujemy takie czynności na Twoim koncie jak pisanie i umieszczanie tekstów, wrzucanie zdjęć lub grafik, linkowanie, komunikowanie się z innymi użytkownikami i zdobywanie polubień.

P: Dla jakich biznesów
przeznaczona jest oferta marketingu internetowego?

O: W Social Media może się promować każdy legalny biznes, zarówno duże, krajowe, jak i małe lokalne firmy.

P:

O:

Nie udało Ci się znaleźć odpowiedzi na Twoje pytanie?
Zapraszamy
więc do kontaktu z naszym specjalistą.