Prawdopodobnie obecnie, każda Twoja konkurencja próbuje Swoich sił w sieci. To w końcu najlepszy i najtańszy sposób promocji i przyciągnięcia nowych klientów. Pomóc może Ci w tym pozycjonowanie stron internetowych i działania SEO. Na czym to dokładnie polega i czy faktycznie jest to dla Ciebie konieczne?


01

Co to jest Pozycjonowanie Stron Internetowych?

Na to pytanie odpowiedzi szukają najczęściej właściciele małych i początkujących firm. Wystartowanie ze stroną firmową to tylko początek, tak naprawdę nawet świetnie prowadzona strona nie pomoże, jeśli jest źle wypozycjonowana.

Ale tak naprawdę co to jest pozycjonowanie stron internetowych?

W skrócie można stwierdzić, że jest to zespół działań, które mają polepszyć widoczność Twojej strony internetowej w wyszukiwarce. Dobrze zoptymalizowana strona wyświetla się w początkowych wynikach wyszukiwania Twoim klientom, którzy wpisali konkretne hasła.

Obecnie pozycjonowanie stron internetowych jest koniecznością, jeśli naprawdę chcesz, by twoja witryna odniosła sukces w sieci.


02

Pozycjonowanie stron internetowych – czy warto?

Oczywiście, że tak! W dzisiejszych czasach przecież prawie wszystko rozgrywa się w sieci. Nawet jeśli nic nie sprzedajesz online i tak naprawdę masz stacjonarny, lokalny biznes, wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania może być bardzo pomocne.

Dlaczego?

Większość Twoich klientów wyszukuje obecnie usług w sieci. Szukają interesujących ich usług w Internecie, sprawdzają opinie, wyszukują najbliższy adres. Jeśli twoja strona będzie źle wypozycjonowana, nie wyświetli się w wynikach wyszukiwania, a ty tym samym stracisz potencjalnego klienta.

Pierwsze miejsca w wyszukiwarce przekładają się na znaczne zwiększenie klientów.

Dodatkowo znana i często odwiedzana strona firmowa znacznie zwiększa możliwości. Im jest poczytniejsza, tym więcej ludzi wokół siebie gromadzisz.

Może dobrym pomysłem byłoby wystartowanie ze swoim sklepem online? A może sprzedaż produktów cyfrowych w jakiś sposób powiązanych z twoją branżą? Możliwości jest naprawdę mnóstwo, więc naprawdę warto spróbować.