_ CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?

Aktualizacja Stron WWW Wordpress

Oferta dotycząca aktualizacji WordPress

W naszej ofercie znajdziesz pełny pakiet usług, które dotyczą aktualizacji WordPress nieważne czy to strona internetowa, czy sklep e-commerce, którego działanie opiera się o WooCommerce.

Nasze działania obejmują pełną aktualizację, dopasowywanie treści, jak i jej wyglądu, zarządzanie administracją czy pilnowanie bezpieczeństwa użytkowników. Dodatkowo cały czas rozwijamy funkcjonalność strony.

Aktualizujemy:

WordPress (core)

Wtyczki

Motywy

WooCommerce

Zakres działań:

Walidacja aktualizacji

Tworzenie kopii zapasowych

Aktualizacja bezpieczeństwa

Tworzenie dodatkowych zabezpieczeń

Skanowanie plików programami antywirusowymi

Co grozi naszej stronie?

Skutki zainfekowania

Bardzo poważne uszkodzenie ważnych plików, lub co gorsza całkowite ich usunięcie.

Zaimplementowanie szkodliwych skryptów do kodu serwera WordPress takich jak generator spamu, czy ostatnio coraz bardziej popularnej koparki kryptowalut.

Umieszczenie linków, lub treści, które mogą być niezgodne z prawem.

Konsekwencje zainfekowania

Oznaczenie strony przez Google jako niebezpieczna.

Spadek w pozycjonowaniu w wyszukiwarce Google.

Ban, lub całkowite usunięcie z indexów Google.

Utrata pozycji pośród klientów i czytelników.

Umieszczenie IP naszego serwera na listach spam prowadzonych przez różnego rodzaju organizację np. Spamhaus.

Praktycznie codziennie możemy zauważyć przypadki takie jak te wyżej wymienione. Jednak w dalszym ciągu wielu użytkowników ma gdzieś regularne aktualizację WordPress, dopóki jemu się nie przydarzy taka sytuacja. Należy także pamiętać, że o ile uszkodzenia techniczne da się jeszcze naprawić w dość krótkim czasie to straty na tle wizerunkowym są bardzo trudne do odbudowania. Jeśli chodzi o pozycjonowanie Google to bardzo często nie jesteśmy w stanie naprawić tego w ogóle a jeśli jakimś sposobem się to uda to zajmie to wiele miesięcy.

FAQ

1Dlaczego tak naprawdę powinieneś dbać o bezpieczeństwo swojej strony?
Wordpress jest bardzo bezpieczny, jeśli systematycznie zostaje aktualizowany. Nie wolno zapomnieć o sprawdzaniu aktualizacji wtyczek oraz ich weryfikacji pod względem bezpieczeństwa. Nie aktualizowany system posiada wiele dziur, co daje furtkę dla różnego rodzaju ataków hakerskich, lub włamań na stronę. Można to przyrównać do sytuacji, gdzie zostawiamy kluczyki do samochodu w najbardziej widocznym miejscu i potem jesteśmy zdziwieni, że po chwili naszym samochodem odjeżdża całkiem obca nam osoba. Najczęściej dochodzi do ataku poprzez phishing, czyli podmianę prawdziwej strony w tym wypadku twojej na taką stworzoną przez hakera lub włamanie się na Twoją skrzynkę e-mail i wysyłanie sporej ilości zainfekowanych wiadomości do różnych osób.
2Jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo na stronie?
Bardzo często jest tak, że przy wejściu na stronę dana osoba dostaje komunikat ostrzegawczy, że strona jest zainfekowana, bądź może być niebezpieczna. Czy Ty jako użytkownik kliknąłbyś taką stronę? No myślę, że nie. Tak więc należy dobrze zabezpieczyć swoją stronę, ponieważ bardzo łatwo jest przez takie rzeczy stracić swoich potencjalnych klientów. Wiadomo jest przecież, że Twój wizerunek i jak wizerunek sklepu jest bardzo ważny. Nie pozwól, aby coś takiego sprawiło, byś stracił zaufanie swoich odwiedzających, czy też kupujących.
3Aktualizacja strony, a pozycjonowanie w Google
Jeśli chodzi o sam Google, to firma bardzo mocno kładzie nacisk na bezpieczeństwo swoich użytkowników. Jedną z metod Google’a w walce z niebezpiecznym oprogramowaniem jest usuwanie z wyników wyszukiwania stron, które mogą posiadać wirusa czy też być przejęte przez hakerów. Należy zwrócić uwagę, że usunięcia z indeksu pozycjonowania nie musisz zauważyć od razu. Jako przedsiębiorca odczujesz to dopiero później poprzez spadającą ilość zamówień czy brak wiadomości mailowych z jakimikolwiek zapytaniami dotyczącymi Twojej działalności. Bardzo często jest tak, że jeśli dojdzie do takiej sytuacji, to nie ma z niej powrotu. Dlatego tak ważne jest aktualizowanie WordPress.
4Aktualizacja strony, a reklamy Google Ads
Google Ads także zwraca uwagę na to, jak dana strona jest podatna na różnego rodzaju ataki hakerskie czy wirusy. Jeśli wirus długo utrzymuje się na stronie, to może być tak, że to przez niego Google Ads zawiesza działanie wszystkich działań związanych z różnego rodzaju kampaniami reklamowymi. Dlatego tak ważne jest aktualizowanie WordPress.
5Skutki samodzielnej aktualizacji strony
Możemy także sami aktualizować stronę. Jednak podczas procesu dotyczącego aktualizacji może dojść do pojawienia się różnego rodzaju błędów czy problemów. Tak więc warto skorzystać z oferty, gdyż aktualizacja i zabezpieczenie strony będzie prostsze. Nawet jeśli pojawi się błąd, będę wiedział jak się z nim uporać bez żadnego problemu.
6Tworzenie kopii zapasowej przed rozpoczęciem procesu aktualizacji
Przed rozpoczęciem procesu aktualizacji należy niezwłocznie wykonać kopię bezpieczeństwa nie tylko plików, ale także bazy danych MySQL. Dajmy na to, że dojdzie do sytuacji, gdzie podczas aktualizacji jakaś wtyczka postanowi się uszkodzić, to poprzez wykonanie kopii zapasowej będzie można bardzo szybko i bezproblemowo przywrócić jej działającą wersję, lub po prostu pozbyć się jej. Oprócz tego istnieje możliwość monitorowania Twojej strony na bieżąco, a także dokonania oceny zainstalowanych modułów i jeśli wystąpi, taka konieczność znajdę zadowalające rozwiązanie. Bez problemu zajmę się zarządzaniem treści czy wyborem grafik, które przyciągną więcej osób.
7Dla kogo przeznaczone są usługi z działań administracyjnych?
Jak wiadomo każda firma, która opiera swoje działanie, o stronę internetową potrzebuje bardzo profesjonalnego wsparcia, jeśli chodzi o działania administracyjne związane z działaniem strony. Internet cały czas się zmienia, cały czas coś się tam dzieje jest to coś bardzo nieprzewidywalnego i czasem niebezpiecznego. Dostęp do stałej obsługi, szybkie i sprawne aktualizowanie systemu WordPress, a także wtyczek sprawi, że bezpieczeństwo Twojej strony wzrośnie i da się uniknąć wielu problemów. A co najważniejsze znikną koszty powiązane z późniejszym usuwaniem skutków wywołanych przez wadliwe wtyczki czy przestarzałe oprogramowanie.
8Dlaczego strony internetowe tak bardzo są narażone na niebezpieczeństwo?
Każda witryna internetowa może w pewnym momencie paść ofiarą wirusa, hakera czy spamera, który będzie ukrywał na stronie niebezpieczne linki. Każdego dnia nawet tysiąc stron internetowych pada ofiarą takich ataków. Niestety w 90% kończy się to nawet usunięciem ich z wyników wyszukiwania Google. Przez co nie są pokazywane w pozycjonowaniu w przeglądarce.
9Profesjonalna administracja oraz wsparcie Twojej strony
Bardzo często dochodzi do sytuacji, że zwykły ludzki błąd, czy jakaś niefortunna sytuacja prowadzi do całkowitego zniknięcia strony, czy wyświetlaniu się informacji o tzw. Errorze zamiast strony. Brak aktualizowania WordPress na bieżąco czy podejmowanie złych decyzji oraz brak jakiegokolwiek doświadczenia może prowadzić do poważnych problemów z kompatybilnością naszej strony. Stąd właśnie tak bardzo jest potrzebna profesjonalna administracja.
10Dlaczego tak bardzo ważne jest pamiętanie o aktualizacji stron stron internetowych
Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Najprościej mówiąc chodzi, o kwestie bezpieczeństwa CMS WordPress. Bez regularnie przeprowadzanych aktualizacji może sprawić, że każdy będzie mógł dostać się do naszej strony od środka i dokonywać zmian w kodzie na naszą niekorzyść. A tego raczej byśmy chcieli uniknąć. Po co mamy później odkręcać wszystko to, co zrobił nam haker czy wirus, który został wprowadzony bez naszej wiedzy.
11Dlaczego WordPress powinni aktualizować specjaliści?
Na różnego rodzaju przykładach z życia można wskazać dwie najczęstsze przyczyny dlaczego nie powinniśmy sami aktualizować serwera WordPress:
 • Pierwsza z nich to zwyczajny brak czasu. Przez to, że najczęściej jesteśmy zajęci wieloma sprawami takimi jak własny biznes, czy obsługa zamówień z naszego sklepu, bardzo często zapominamy o aktualizacjach strony.
 • Druga z nich to bardziej przyczyna techniczna, a mianowicie chodzi tu o problemy, które występują po zaktualizowaniu. Bardzo często występują sytuacje, gdzie po zaktualizowaniu danej wtyczki wyskakuje nam jakiś błąd, z którym nie potrafimy sobie sami poradzić. Najczęściej dzieje się to przez brak wiedzy jak powinno się to przeprowadzać czy brak kompatybilności jednej wtyczki z najnowszą wersją WordPress.

Dobre praktyki, które możesz wdrożyć dla zwiększenia bezpieczeństwa WordPress

 • Tworzenie kopii zapasowej, jak i aktualizacja strony swojej strony WWW
 • Pobieranie zarówno wtyczek, jak i motywów tylko i wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Nigdy nie pobieraj z takich stron jak Chomik. Dodatkowo sprawdzaj repozytoria WordPress, WPDesk czy ThemeForrest.
 • Nie zapominaj o częstym usuwaniu wtyczek i motywów, których już nie używasz i nie masz zamiaru używać. Dzięki temu na Twojej stronie WWW nie będzie dodatkowego niepotrzebnego kodu, który może mieć duży wpływ na bezpieczeństwo Twojej strony. Pamiętaj możesz mieć sporą ilość wtyczek jednak zadbaj by był w nich porządek.
 • Mocne i trudne hasło to podstawa. Nie używaj prostych haseł do Twojej strony. Najlepiej aby zawierały małe a także duże litery oraz cyfry, jak i znaki specjalne. Wszystko po to, aby zwiększyć Twoje bezpieczeństwo.
 • Zadbaj o certyfikat SSL dla swojej strony. Dzięki niemu będziesz miał zapewnione szyfrowane połączenie między klientem a Twoją stroną.
 • Nie baw się w instalowanie wtyczek, które rzekomo mają poprawić bezpieczeństwo. Dają one tylko złudne wrażenie bezpieczeństwa. Wystarczy, że będziesz pamiętać o regularnych aktualizacjach, a wszystko będzie bezpieczne.Usługi dodatkowe. Takie jak modyfikacja naprawa Twojego WordPress!
 • Instalacja oraz konfiguracja wtyczki
 • Aktualizowanie WordPress
 • Optymalizacja wydajności
 • Naprawa WordPress
 • Konsultacja
 • Kompleksowy audyt
 • Inne

Jeżeli mówimy o komercyjnych wtyczkach czy motywach wymagane jest dostarczenie licencji, która pozwoli na pobranie wymaganej aktualizacji.

Zadzwoń teraz! (+48) 608-310-139