Najczęstsze pytania i odpowiedzi na temat PPC Facebook i Instagram

Zapoznaj się z naszym FAQ, które pomogą Ci podjąć najlepszą decyzję.


Czym jest kampania PPC Facebook/Instagram?

  • To skuteczna strategia reklamowa mająca na celu dotrzeć do użytkowników tych popularnych portali Social Media.

Czym charakteryzują się Facebook i Instagram?

  • Portale te skupiają na swoich stronach wiele milionów ludzi, którzy spędzają na nich sporo czasu. Tym samym stwarzają doskonałą sposobność dla Ciebie na zaoferowanie im swoich usług/produktów i uzyskania nowych klientów.

Na jakiej zasadzie następuje płatność za reklamę PPC Facebook/Instagram?

  • Inwestujesz w reklamę wybraną przez siebie kwotę, z której pieniądze pobierane są tylko wtedy, gdy osoba korzystająca z Facebooka/Instagrama kliknie w Twoją reklamę.

Jaki jest koszt pojedynczego kliknięcia?

  • Cena za jedno kliknięcie jest zmienna w czasie i ustalana na podstawie aukcji oraz wyniku jakości Twojej reklamy. Zazwyczaj są to niskie kwoty, przedział cenowy zależy często od branży Twojego biznesu. Nasi specjaliści na bieżąco śledzą aukcje, aby uzyskiwać dla Ciebie najniższe dostępne koszty kliknięcia.

Jak moja reklama będzie się wyświetlać użytkownikom serwisu Facebook?

  • Grafiki oraz teksty przekierowujące na Twoją stronę lub sklep internetowy będą wyświetlane na stronie głównej, a także przy wyświetlanych zdjęciach. Dzięki możliwości pozyskania różnorodnych informacji o użytkownikach, Twoja reklama będzie wyświetlać się najczęściej osobom, które spełniają cechy Twojego klienta docelowego (np.z uwagi na wiek), dzięki czemu będzie bardziej spersonalizowana.

Czy w moją reklamę może kliknąć osoba która nie jest zainteresowana moją ofertą?

  • Przypadkowe kliknięcia są możliwe, jednak dzieje się tak niezmiernie rzadko. Koszt za jedno kliknięcie nie jest jednak wysoki, dlatego tego typu działania nie mają dużego znaczenia. Gorzej gdyby Twoja reklama została niewłaściwie przedstawiona – na przykład mówiła o czymś innym, niż Twoja oferta. Jednak tego nie musisz się obawiać, współpracując z nami możesz mieć pewność, że zadbamy, aby Twoja reklama była adekwatna do prowadzonej przez Ciebie działalności i przyciągała uwagę tylko zainteresowanych nią osób.


Jeśli nie udało Ci się znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie, zapraszamy do osobistego skontaktowania się z nami.

Zadzwoń teraz!

(+48) 608-310-139

Masz pytania?
bok@setia.pl
Zadzwoń do nas!
(+48) 606-428-824